תחילת דף אינטרנט, לחץ אנטר כדי לעבור לאזור תוכן מרכזי
לשיחה עם יועץ לימודים 1-800-300-032
תפריט ראשי של האתר

תואר שלישי - דוקטור בפילוסופיה (Ph.D.)

 

לימודים לקראת תואר שלישי - דוקטור בפילוסופיה ( Ph.D)

יו"ר ועדת הדוקטורט: פרופ' שרה רוזנבלום (מ"מ בשנה"ל תשפ"א - פרופ' נעמי יוסמן)  

(320301-21-01)

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים מיועדת לסטודנטים מצטיינים בעלי תואר שני בריפוי בעיסוק או בתחומים נושקים הרוצים ללמוד לתואר שלישי, לבצע מחקר בתחום מדע בסיסי ו/או יישומי בנושאים המחברים בין שני סוגי המדע (Translational research). הלימודים לתואר שלישי יתמקדו באספקטים שונים של התפקוד/העיסוק האנושי בקרב אוכלוסיות בריאות או אלו עם מוגבלות/מחלה ו/או עיכוב התפתחותי. התחומים בהם ייבצעו הסטודנטים את מחקרם קשורים לנושאים כמו שיקום, לימודי מוגבלות, מדעי הבריאות והרפואה, חקר הנוירו- עיסוק וטכנולוגיה מסייעת. המנחים/ות לדוקטורט הם מסגל החוג לריפוי בעיסוק, עם אפשרות לשיתוף פעולה, במסגרת הנחיה משותפת, של חוקרים מרכזיים בטכניון, בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות ובפקולטות אחרות באוניברסיטה, או באוניברסיטאות אחרות.

קהל היעד

 • למסלול יתקבלו תלמידים מצטיינים בעלי תואר שני (MSc. או תואר מקביל) במסלול עם כתיבת תזה בתחומי הריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, הפרעות בתקשורת, או תחומים קרובים. תלמידים מצטיינים בעלי תואר שני מתחומים אחרים (שאינם מדעי הבריאות) אשר יעמדו בתנאי הקבלה, יחויבו בלימודי השלמה לפי החלטת ועדת הדוקטורט. תלמידים שבידם עותק של מאמר שהתפרסם ממחקר המוסמך שלהם או כתב-יד שנשלח לפרסום בכתב-עת מדעי בינלאומי, יזכו לעדיפות.

תנאי קבלה עיקריים

 • ממוצע כללי של 85 לפחות לתואר מוסמך, וציון 90 לפחות בעבודת הגמר המחקרית.
 • שתי המלצות מאנשי סגל אקדמיים, אחד ממכתבי ההמלצה יהיה ממנחה עבודת הגמר המחקרית
 • התקשרות והסכמה בכתב של מנחה לעבודת הדוקטורט
 • אישור הצהרת הכוונות ע"י המנחה וועדת הדוקטורט. את הצהרת הכוונות יש להגיש עד לתאריך 30.6 בכל שנה.

מועמדים בעלי תואר OTD העומדים בתנאי הקבלה, יוכלו להגיש את מועמדותם למסלול לימודי תואר שלישי. הוועדה החוגית ללימודי תואר שלישי תבחן את הרקע האקדמי של המועמדים ותקבע האם לחייבם בתכנית השלמות טרם קבלתם ללימודי תואר שלישי.

 

קורסים וסמינריונים

במהלך לימודי הדוקטורט י/תחויב כל סטודנט/ית בלימודי החובה בהיקף של  6 שש"ס.

 • סמינר דוקטורט הכולל קורס בפילוסופיה של המדע וחלק בו מציגים הדוקטורנטים/ות את הצעות המחקר שלהם בשלבים השונים. כמו כן מתארחים בסמינריון זה מרצים מתחומי ידע ספציפיים מהארץ ומחו"ל (4 שש"ס קורס שנתי)
 • סמינר שיטות מחקר מתקדמות בדוקטורט– ד"ר רחלי קיצוני  (2 שש"ס)
 • בנוסף לכך יומלץ לסטודנטים/יות לקחת קורס בלימודי השלמה ו/או קורס בנושא התוכן שיקבעו על ידי ועדת הדוקטורט של החוג על פי המלצות המנחה זאת על פי תחום המחקר ולימודים הקודמים. (2 שש"ס). בין השאר, יומלץ ולעתים אף יידרש מהסטודנטים/יות לבחור קורס בכתיבה מדעית (אנגלית) (2 שש"ס)
 • תלמיד יוכל לקבל פטור מאחד או יותר מהקורסים הנ"ל (פרט לסמינריון הדוקטורט) אם למד אותם או קורסים מקבילים במהלך לימודיו לתארים אחרים. החלטה על הענקת פטור תתקבל על ידי ועדת הדוקטורט של החוג.

 

מבנה הלימודים

משך הלימודים לתכנית הדוקטורט הוא 4 שנים.

הלימודים מחולקים לשני שלבים:

 • שלב א'- מוקדש לכתיבת הצעת המחקר. הצעת המחקר חייבת להיות מוגשת עד תום השנה הראשונה ללימודים.
 • שלב ב'- מוקדש לביצוע המחקר וכתיבתו ויש לסיימו לאחר שלוש שנים לכל המאוחר .

 

תכניות הלימודים

בתכנית הלימודים קיימים שלושה מסלולים הבנויים לפי המתווה של הרשות ללימודים מתקדמים - מסלול רגיל, מסלול ישיר, מסלול לימודי מחקר מקדים.

לפרטים ניתן לפנות למרכזת תכנית הדוקטורט: גב' אפרת נחמני This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Research description and publication list – academic staff

 

למידע נוסף -  לחץ כאן