תחילת דף אינטרנט, לחץ אנטר כדי לעבור לאזור תוכן מרכזי
לשיחה עם יועץ לימודים 1-800-300-032
תפריט ראשי של האתר

כנס טיפול בתנועה :Mindfullness

 

ditamind1דר' דיתה פדרמן

 כנס MINDFULLNESS נערך ב-10.02.2014 במשכן לאמנויות ביוזמתה של דר' דיתה פדרמן ראש התוכנית לטיפול בתנועה ומחול. לכנס הגיעו תלמידים , מועמדים, מטפלים באמנויות, ומתעניינים בעולם הטיפול.  מספר הרצאות מרתקות  של דר' נאוה לוטן  על עבר הווה ועתיד בטיפול בתנועה;המוח הגוף הלא מודע של דר' ליאת איילון;מנגנונים  מוחיים וקוגנטיביים במיינדפולנס של דר' אסף פדרמן ופאנל בהנחייתה של דר' דיתה פדרמן.

asafliat2

מימין:נאוה לוטן,ליאת איילון,אסף פדרמן

המוזמנים לכנס השתתפו בסדנאות שונות כמו:

מיינדפולנס בתנועה עם גב' רות רבינס:

 

"מיינדפולנס ותנועה"           חדר 209

נלמד כיצד לאמן את הקשב שלנו ולמקד אותו בחווית הגוף, ונגלה כיצד כל תחושה, הרגשה, רגש או מחשבה העולים בשדה הקשב - כאשר מתקבלים בתשומת לב פתוחה וסקרנית, יכולים להפוך לחומר גלם יצירתי, ולקבל ביטוי ישיר ואותנטי - באלתור תנועתי. 

במהלך הסדנא נתנסה באפשרות להבעה תנועתית הנובעת מתוך הקשבה מתמשכת לזרם התחושות המורגשות בגוף. רגע אחר רגע, נבחין בשינויים העדינים בשדה החוויה הגופנית, ונגלה כיצד היכולת לכוון את תשומת הלב לתחושה מסויימת, מאפשרת לתחושה "להיפתח" ולהפוך לחומר גולם תנועתי-יצירתי, הצופן בחובו איכויות רגשיות, דימויים והלכי רוח. 

רות רבינס

רות רבינס, אמנית אימפרוביזציה, בעשר השנים האחרונות מלמדת את שיטת "אינטגרציית קול בתנועה" ואימפרוביזציה ומנחה תהליכים אישיים בשיטה. לימדה בבית ספר להכשרת שחקנים יוצרים, ועבדה עם קבוצות תנועה, תיאטרון ופלייבק.

 

 

'בין מינדפולנס לתנועה אותנטית'                  חדר 019

בשני התרגולים של מיינדפולנס ותנועה אותנטית יש תהליך התפתחות של העד הפנימי. בסדנא זו נחקור את המקום של העד הפנימי דרך חוויה ישירה באמצעות תרגולים שונים במינדפולנס ודרך תרגול של תנועה אותנטי. 

אביטל פורליגר

אביטל נחשפה לראשונה למיינדפולנס ותנועה אותנטית בלימודי טיפול בתנועה ב2001 באוניברסיטת נרופה, אוניברסיטה בודהיסטית בארה"ב. היא סיימה הכשרה מתקדמת למנחים בתנועה אותנטית עם זואי אבסטראי במרכז ללימוד תנועה אותנטית בארה"ב וממשיכה ללמוד ולתרגל מינדפולנס ותנועה אותנטית.  

 IMG 0029

 

 

 

'קשב עמוק בתנועה'      חדר -1

תשומת לב לחוויה הגופנית היא דרך זמינה ובלתי אמצעית לפגוש את עצמנו, את הגוף החי, כאן ועכשיו. בתרגול מדיטציה אנו נעזרים בתחושות הגוף על מנת להשקיט את התודעה ולהיות בנוכחות מלאה וכנה. תרגול תנועה עדינה ומודעת מאפשר לנו לחוות באופן ישיר ומוחשי את החוויה הגופנית, על הדינמיות וההשתנות שבה. מפגש אינטימי עם הגוף מוביל למפגש אינטימי עם רבדים נפשיים מעודנים, עם חכמת הגוף המרפאה, עם זרימת החיים העוברים בגוף בכל רגע ורגע.

תומר בשן - מטפל בתנועה ובהאקומי, בפיזיותרפיה ובשיאצו. מתרגל ומנחה מדיטציה ותנועה, מורה לצ'י קונג ומתרגל אמנויות תנועה רכות נוספות (פלדנקרייז, BMC, ברטנייף). משלב איכויות של נוכחות, עדינות, הקשבה וחוסר מאמץ בתרגול בתנועה ובדממה.

 

'בגוף הקשב'                    חדר 010

בסדנא זו נרצה לעורר את המודעות להתגלמויות השונות של מצבי הגוף והנפש. נשתמש במרחב הגופני-תנועתי על מנת להעמיק את תשומת הלב לדקויות הרגש, התחושה והחשיבה. נשהה בכאן ועכשיו ונפנה קשב לדרכים בהן הגוף מ(ת)דבר, סופג, מגיב, מופעל ונוכח. נרצה לבחון מה קורה במפגש בין הגופים השונים, על מגוון הקולות המתעוררים ביניהם. העמדה ההתייחסותית בפסיכואנליזה, תופסת את התהליך הטיפולי כמפגש בין שני סובייקטים התורמים באופן הדדי לתהליך הטיפולי. עמדה זו תשמש כבת שיח לדיאלוג עם הפרספקטיבה של טיפול בתנועה לדיון בחוויות אותן נעבור. נבקש להעמיק את החשיבה על האופן בו ניתן לרתום את תהליכי ההקשבה הרב מימדיים לקידום תהליכי העצמה אישיים וקידום האני המטפל.

חלקו הראשון של המפגש יוקדש לעבודה אישית וזוגית. חלקו השני יוקדש לשיתוף, עיבוד וחיבור בין הממד ההתנסותי לעבודה הטיפולית.

דנה מור – פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת קליניקה פרטית במרכז תל אביב. חברה בקבוצת שיח – מכון לפסיכותרפיה התייחסותית, מרצה בתוכנית להשלמה לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב, דוקטורנטית באוניברסיטת תל אביב. מטפלת מתוך תשומת לב והקשבה לנוכחות הגופנית ומשלבת את הפרספקטיבה הדינאמית עם גישות קוגניטיביות התנהגותיות לפי הצורך.

נעמה רביד-בכר, מטפלת בתנועה MA, מורה בכירה לויג׳ננה יוגה, BD מטעם האקדמיה למוסיקה ולמחול, עובדת בתחום בריאות הנפש מזה 8 שנים, מדריכה סטודנטים בעבודת השדה, מטפלת בנוער בסיכון ובעלת קליניקה פרטית בפרדס- חנה.

IMG 0034

 

 

הזמנה ליום עיון בנושא MINDFULLNESS, לתלמידי בית הספר ובוגריו ועמיתיו