תחילת דף אינטרנט, לחץ אנטר כדי לעבור לאזור תוכן מרכזי
לשיחה עם יועץ לימודים 1-800-300-032
תפריט ראשי של האתר

פרס מפעל הפיס לאמנויות ומדעים ע"ש לנדאו לשנת 2020

הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות גאה ושמח לברך את פרופ' אריק רימרמן מביה"ס לעבודה סוציאלית על זכייתו בפרס "מפעל הפיס למדעים ולמחקר ע"ש לנדאו"

הפרס מוענק מדי שנה לחוקרים פורצי דרך מתחומי המדעים והמחקר, אשר הגיעו להישגים בתחומי מחקרם וזכו להכרה בינלאומית."

הוספת כבוד וגאווה לבית הספר לעבודה סוציאלית, לפקולטה אותה הקמת ולאוניברסיטת חיפה תמיד היית מודל להשראה בקרב הדורות הצעירים בביה"ס ובפקולטה ועל כך אנו מודים לך.

טקס הענקת הפרסים ישודר בטלוויזיה בדצמבר 2020 . מאחלים לך הצלחה והמשך עשיה פורייה.

פרופ' פייסל עזיזה ומשפחת הפקולטה.

מנימוקי הועדה:

"לפרופ' רימרמן מוניטין בינ"ל כאחד החוקרים המובילים בעולם בתחום השיקום וחקר המדיניות החברתית ההשוואתית של אנשים עם מוגבלות. מחקריו פורצי הדרך, ספריו ופרסומיו הרבים הטביעו חותמם על קובעי המדיניות החברתית כלפי אנשים עם מוגבלויות בישראל ובעולם. ממצאי מחקריו השפיעו וממשיכים להשפיע על עבודתם המקצועית של עובדים סוציאליים ועובדי שיקום על שיקומם של אנשים עם מוגבלויות. בשנות ה-80 פיתח תאוריה קוגניטיבית חשובה בניבוי הליכי התמודדות והשמה חוץ-ביתית של הורים לילדים עם נכויות התפתחותיות. פרופ' רימרמן עמד בראש קבוצת מחקר בינ"ל שחקרה חסמי התעסוקה של חברות גדולות במשק העולמי. ממצאי מחקרו סייעו להשתלבות אנשים עם מוגבלות בתעסוקה. בשנים האחרונות חוקר את המדיניות המשווה כלפי נכי מלחמה בגיל הזקנה. נחשב לפורץ דרך בחקר מדיניות ההדרה והדרכים להכלתם של אנשים עם מוגבלות בארץ ובעולם. לצד מחקריו, ספריו ומאמריו החשובים זכה למענקי מחקר ופרסים יוקרתיים בארץ ובעולם. במקביל, מילא תפקידים משמעותיים בביה"ס לעבודה סוציאלית ובאקדמיה ותרם לשינוי תפיסות במשרדי הממשלה בתחומו".