תחילת דף אינטרנט, לחץ אנטר כדי לעבור לאזור תוכן מרכזי
לשיחה עם יועץ לימודים 1-800-300-032
תפריט ראשי של האתר

זכייה במענק

ברכות לד"ר איילת בן ששון מהחוג לריפוי בעיסוק על זכייה במענק מחקר ביחד עם פרופ' לידיה גביס מטעם המכון הלאומי לחקר שירותי בריאות בנושא: מערכת חכמה להערכת סיכון לאוטיזם: מודל חיסוי מבוסס למידה חישובית.

congrats abensason

אנו שמחים לברך את חברי הסגל כל זכייה במענק מחקר מטעם BSF

זכייה במענק מחקר מטעם BSF

bsf grants

פרס ישראל לפרופ' אריאלה לבנשטיין

פרופ' אריאלה לבנשטיין

אנו גאים ומתרגשים לברך את פרופ' אריאלה לבנשטיין החוג לגרונטולוגיה – מדעי הזיקנה (אמריטוס) על זכייתה בפרס ישראל בתחום חקר העבודה הסוציאלית, חקר הקרימינולוגיה לשנת תשפ"א לאור תרומתה לקידום תחום חקר הזיקנה !

פרס מפעל הפיס לאמנויות ומדעים ע"ש לנדאו לשנת 2020

Prof. Arie Rimmerman

הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות גאה ושמח לברך את פרופ' אריק רימרמן מביה"ס לעבודה סוציאלית על זכייתו בפרס "מפעל הפיס למדעים ולמחקר ע"ש לנדאו"

הפרס מוענק מדי שנה לחוקרים פורצי דרך מתחומי המדעים והמחקר, אשר הגיעו להישגים בתחומי מחקרם וזכו להכרה בינלאומית."

הוספת כבוד וגאווה לבית הספר לעבודה סוציאלית, לפקולטה אותה הקמת ולאוניברסיטת חיפה תמיד היית מודל להשראה בקרב הדורות הצעירים בביה"ס ובפקולטה ועל כך אנו מודים לך.

טקס הענקת הפרסים ישודר בטלוויזיה בדצמבר 2020 . מאחלים לך הצלחה והמשך עשיה פורייה.

פרופ' פייסל עזיזה ומשפחת הפקולטה.

מנימוקי הועדה:

"לפרופ' רימרמן מוניטין בינ"ל כאחד החוקרים המובילים בעולם בתחום השיקום וחקר המדיניות החברתית ההשוואתית של אנשים עם מוגבלות. מחקריו פורצי הדרך, ספריו ופרסומיו הרבים הטביעו חותמם על קובעי המדיניות החברתית כלפי אנשים עם מוגבלויות בישראל ובעולם. ממצאי מחקריו השפיעו וממשיכים להשפיע על עבודתם המקצועית של עובדים סוציאליים ועובדי שיקום על שיקומם של אנשים עם מוגבלויות. בשנות ה-80 פיתח תאוריה קוגניטיבית חשובה בניבוי הליכי התמודדות והשמה חוץ-ביתית של הורים לילדים עם נכויות התפתחותיות. פרופ' רימרמן עמד בראש קבוצת מחקר בינ"ל שחקרה חסמי התעסוקה של חברות גדולות במשק העולמי. ממצאי מחקרו סייעו להשתלבות אנשים עם מוגבלות בתעסוקה. בשנים האחרונות חוקר את המדיניות המשווה כלפי נכי מלחמה בגיל הזקנה. נחשב לפורץ דרך בחקר מדיניות ההדרה והדרכים להכלתם של אנשים עם מוגבלות בארץ ובעולם. לצד מחקריו, ספריו ומאמריו החשובים זכה למענקי מחקר ופרסים יוקרתיים בארץ ובעולם. במקביל, מילא תפקידים משמעותיים בביה"ס לעבודה סוציאלית ובאקדמיה ותרם לשינוי תפיסות במשרדי הממשלה בתחומו".

זכייה במענק האיחוד האירופי

ברכות חמות לפרופ' שרה רוזנבלום, פרופ' נעמי יוסמן וד"ר סוניה מאיר מהחוג לריפוי בעיסוק על הזכייה במענק האיחוד האירופי המיועד למחקר בנושא התמודדות עם משבר הקורונה. המחקר הוגש במסגרת תכנית Horizon 2020ביוזמת חוקרת מאיטליה שפנתה לפרופ' רוזנבלום יחד עם עוד חוקרים מרחבי העולם, והוא מתמקד בפלטפורמה אמפתית למעקב אישי, עידוד, העשרה וסיוע של אנשים מבוגרים וילדים בסביבתם הטבעית.

ממצאי מחקר נוסף של פרופ' רוזנבלום שנערך בימים אלו במימונו של משרד המדע מעידים על כך שמשבר הקורונה מחייב חשיבה לא רק על חיים או מוות, אלא גם על איכות החיים בתקופת המשבר. האוכלוסייה הבוגרת וזו עם מוגבלות חבויה מצויים בסיכון לבדידות, תפקוד פחות טוב, הסתגרות ודיכאון ומכאן הם בסיכון לבריאות לקויה. במסגרת התכנית תתקיים תקשורת בין אנשים מבוגרים לבין ילדים עם לקות חבויה כמו ליקויי למידה, קשיי קשב וריכוז ועוד. ההנחה היא שהתכנית תגרום לשיפור התפקוד, תחושת היכולת והחיברות של המשתתפים ולבריאות נפשית ופיזית טובה יותר.

מענקי מחקר פברואר 2020

Congratulations
  • ד"ר פבל גולדשטיין מביה"ס לבריאות הציבור ביחד עם פרופ' חגית הל - אור מחוג למדעי מחשב על זכייה במענק מחקר בסך 80,000 ₪ מטעם מרכז מחקר למדעי הנתונים בנושא: "הערכת כאב על פי וידאו של מטופלים".
  • ד"ר רמה נובוגרודסקי מהחוג להפרעות בתקשורת יחד עם ד"ר נעמה קינן מאוניברסיטת תל אביב וגב' ורדה קריזר ממכללת גורדון על זכיה במענק מחקר מטעם האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת בנושא: "פיתוח והתאמת מבחנים" סכום המענק 5,000 ₪.
  • פרופ' טובה בנד-וינטרשטיין, פרופ' ישראל (איסי) דורון וד"ר סיגל נעים מהחוג לגרונטולוגיה- מדעי הזיקנה עם פרופ' צבי איזיקוביץ (אמריטוס ) מביה"ס לעבודה סוציאלית על זכיה במענק מחקר מטעם מינרבה לרכישת 6 חליפות סימולציה לזקנה וציוד נלווה לצורך מחקרים בתחום הזיקנה. סכום המענק 32,346 €.

פרס המפרסם המצטיין לשנת תש"פ

פרס המפרסם המצטיין לשנת תש"פ

ברכות לפרופ' זלבר-שגיא על קבלת פרס המפרסם המצטיין לשנת תש"פ. המשך עבודה פוריה ומוצלחת!!

shira price

פרס שר הבריאות

ערד קודש

אנחנו גאים ושמחים לברך את ד"ר ערד קודש, מהחוג לבריאות נפש קהילתית, העומד בראש מערך בריאות הנפש בקופת חולים מאוחדת, על זכייתו של המערך באות מקדמי זכויות של סגן שר הבריאות.
הפרס ניתן עבור פעילות יוצאת דופן לקידום הנגשה ומימוש זכויות הנובעות ממצב רפואי.

פרס שר הבריאות לחיבור איכות בריאות ורפואה

ב-26 לפברואר 2019 פרופסור אורנה בראון-אפל ופרופסור דיאן לוין מבית הספר לבריאות הציבור קיבלו את פרס שר הבריאות לחיבור איכות בריאות ורפואה לשנת 2018 עבור הספר "קידום בריאות מתאוריה למעשה".

זכיה במענק NIH

Flowers

ברכות חמות לד"ר ג'ואנה צ'מנסקי-כהן מבית הספר לטיפול באמצעות אמנויות, פרופ' מירי כהן מביה"ס לעבודה סוציאלית, פרופ' פייסל עזאיזה מביה"ס לעבודה סוציאלית ולשותפים מחו"ל Prof. Karen Weihs ו-  Prof. John Allen, מאוניברסיטת אריזונה,

ו- Prof. Joshua F. Wiley, Monash University על זכיה במענק  NIH בסך $960,000 לשלוש שנים על מחקר בנושא:

"Role of Emotional Processing in Art Therapy for Breast Cancer Palliative Care Patients: A Mechanistic Study"

אני מאחל לכולנו הצלחה רבה והמשך עשייה פורייה.

זכיה במענק של פרופ' רחל לב-ויזל וד"ר לימור גולדנר מבית הספר לטיפול באמצעות אמנויות

Flowers

ברכות חמות לפרופ' רחל לב-ויזל וד"ר לימור גולדנר מבית הספר לטיפול באמצעות אמנויות, על זכיה במענק  מחקר בסך 746,000$  מטעם קרן טד אריסון בנושא:

 "טיפול משולב חמצן היפרבארי (תא לחץ) ופסיכותרפיה במתבגרות בסיכון הסובלות מסימפטומים פוסט טראומטיים כתוצאה מהיסטוריה של פגיעה והתעללות בילדות"

מאחלים לכן הצלחה רבה והמשך עשייה פורייה!