תחילת דף אינטרנט, לחץ אנטר כדי לעבור לאזור תוכן מרכזי
לשיחה עם יועץ לימודים 1-800-300-032
תפריט ראשי של האתר

כתבת בעיתון "הארץ"

איסי דורון

פרופ' איסי דורון מהחוג לגרונטולוגיה, ראש המרכז לחקר ולימוד הזיקנה, שאחראי בין היתר למונח "גילנות", על משקל גזענות, טען בעיתון "הארץ" כי סקסיזם וגילנות הולכים חזק ביחד. הראיה לכך היא התעשייה המשגשגת של אנטי־אייג'ינג, כולל ניתוחים ופרוצדורות כמו הזרקת בוטוקס. "בשנות ה–60 קמה בארה"ב תנועת Black is Beautiful, שקראה לשחורים להפסיק להחליק שיער ולהבהיר את העור כדי לדמות ללבנים. אך המאמץ להסתיר את ההזדקנות הוא חובק עולם, ושיתוף הפעולה עמו נרחב הרבה יותר".

India International School

פרופ' אלי זומר

פרופ' אלי זומר מבית הספר לעבודה סוציאלית הוזמן לאוניברסיטת India International School שבעיר Jaipur שבהודו כדי להעביר סדנת לימוד ומחקר בנושא דיס-סוציאציה והיה שם אורח ראש המחלקה לפסיכולוגיה והרקטור.

הפלסטינים בישראל

הפלסטינים בישראל

ביוזמת החוג לבריאות נפש קהילתית באוניברסיטה, ולרגל השקתו של הספר "MENTAL HEALTH AND PALESTINIAN CITIZENS IN ISRAEL" בהוצאת אוניברסיטת אינדיאנה שבארצות הברית, ובחסותם של האגף לשירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות, החברה לקידום בריאות האוכלוסייה הערבית בישראל וקרן לזלו טאובר, התקיים באוניברסיטה כנס מיוחד וראשון מסוגו שעסק "בהיבטים שונים של בריאותם הנפשית של האזרחים הערבים הפלסטינים בישראל".  את הכנס ארגנו פרופ' מרק גלקופף, ראש החוג לבריאות נפש קהילתית, ד"ר אנואר ח'טיב וגב' שרה דאעס עיראקי מהחוג לבריאות נפש קהילתית. עורכי הספר, פרופ' יצחק לבב מהחוג לבריאות נפש קהילתית ופרופ' מוחמד חאג' יחיא מבית הספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית האוניברסיטה העברית, נתנו סקירה כללית אודות הספר.

פרופ' מרי רופולו וגב' קייטי לופז מאוניברסיטת מישיגן התארחו בבית הספר לעבודה סוציאלית

פרופ' מרי רופולו וגב' קייטי לופז מאוניברסיטת מישיגן התארחו בבית הספר לעבודה סוציאלית במטרה לחזק את הקשרים הבינלאומיים עם האוניברסיטה, שהחל לפני 5 שנים. בביקור הנוכחי התארחו השתיים במרכז לשירותים קהילתיים בחיפה ובבית הגפן, והן קיימו מפגשים עם חוקרי היחידה ללימודי שדה של בית הספר.

יום עיון בנושא של תחלואת כאב בקרב אנשים הסובלים משיתוק ומוגבלות פיזית

יום עיון בנושא של תחלואת כאב בקרב אנשים הסובלים משיתוק ומוגבלות פיזית בניידות התקיים במרפאת הכאב של הקריה הרפואית רמב"ם, כשאחת ממארגנות יום העיון הייתה פרופ' מיכל גרנות מהחוג לסיעוד. יחד עם פרופ' גרנות השתתפו בצוות המארגן שתי נשים המתמודדות עם כאב ונכות משמעותיית ומרותקות לכסא גלגלים, שיזמו את היום זה.

ראיון של ד"ר מיכל קורא בעיתון The Marker

ד"ר מיכל קורא

 ד"ר מיכל קורא מבית הספר לעבודה סוציאלית התראיינה לעיתון THE MARKER באשר לפעולות המכוונות של הממשלה להחליש מעמדו של ביטוח לאומי, לדבריה "מלבד הרצון להימנע מהמצב בו אנשים מופקרים לגורלם, ביטוח סוציאלי פועל כמו חיסון, ומגן על הפרט והחברה כולה".

ראיון בתכנית "המקור"

ראיון בתכנית "המקור"

פרופ' אלי זומר מבית הספר לעבודה סוציאלית התראיין בתוכנית "המקור" ברשת 13 על "פרשת סנהדריה" והחשד לחטיפות ילדים חרדים והתעללות מינית בהם. צפו בראיון.

יום עיון בנושא טיפול בתנועה

יום עיון בנושא טיפול בתנועה

השבוע התקיים יום עיון בנושא טיפול בתנועה ומחול בפגיעות מיניות שאורגן ע"י ד"ר עינת שופר אנגלהרד, ראש המגמה לתנועה ומחול בביה"ס. ד"ר דיתה פדרמן הציגה מודל התערבות לטיפול בנפגעי טראומה וד"ר עינת שופר אנגלהרד הרצתה על המאפיינים הייחודיים של טיפול בתנועה ומחול בטראומה מינית בילדות. היום החל והסתיים בתנועה משותפת של כשלוש מאות מטפלות בתנועה שהגיעו לכנס, כמו כן השתתפו בכנס מרצות אורחות מהמרכז הרפואי בני ציון, מרכז מאור לפגיעות מיניות ובית החולים הפסיכיאטרי באר יעקב הציגו את עבודתן עם מטופלים מבוגרים ובני נוער אשר עברו טראומות בגוף.

כתבה בעיתון כלכליסט פרופ' שי לין

פרופ' שי לין

פרופ' שי לין מבית הספר לבריאות הציבור פרסם כתבה בעיתון כלכליסט המציעה גישה חדשה לסוגיית גיוס החרדים ושירות החובה במדינה- תשלום שכר חודשי מלא לחיילים. לטענתו של פרופ' לין הדבר יכול לא רק לפתור סוגיית מחלוקת בציבור החרדי אשר מפלגות את העם, אלא גם להקל על משא ומתן קואליציוני בעתיד.

כתבה באתר גלובס בנוגע לשינויי האקלים העולמי

מיה נגב

פרופ' שלומית פז ראש החוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה וד"ר מיה נגב מבית הספר לבריאות הציבור התראיינו בכתבה שפורסמה באתר גלובס בנוגע לשינויי האקלים העולמי והתמורות במחלות המדבקות. לפי פרופ' פז "מחקרים מראים שמחלות המועברות על ידי חרקים מתפשטות בעשור האחרון במדינות דרום אירופה ובאגן הים התיכון, ביניהן ניתן לציין את קדחת מערב הנילוס שמופיעה בישראל מאז 2010, וכן את הלישמניה ששכיחותה עולה בישראל ובמדינות שכנות".

אובדן ערכים תזונתיים בבישול

פרופ' שירה-זלבר שגיא

פרופ' שירה-זלבר שגיא, ראש בית הספר לבריאות הציבור התארחה בתוכנית הבוקר של רשת שם התייחסה לאובדן ערכים תזונתיים בבישול מסוגים שונים. דוגמא אחת היא בתוצרי בישול שנקראים AGES המתקבלים בחריכת בשר וכן בנתחים בעלי אחוז שומן גבוה. רכיבים אלה הם תוצאת כימית של בישול ויש להם השפעה על הזדקנות עור הפנים וכמו כן קשר למחלות כמו סכרת, מחלות לב, סוגי סרטן שונים ואלצהיימר

"גירעון בביטוח הלאומי יפגע ממשית בקצבאות"

ד"ר מיכל קורא

מחקר של ד"ר מיכל קורא  מבית הספר לעבודה סוציאלית שפורסם בעיתון הכלכליסט, מלמד כי גירעון בקרן דמי האבטלה הוביל לקיצוץ של עד 78% בהיקפם. החוקרים מאוניברסיטת חיפה סבורים כי בניגוד להבטחות הממשלה, כך יקרה לקצבאות ביטוח לאומי כשהמוסד ייקלע לגירעון.

לכתבה המלאה.

מחקרה של פרופ' דנה יגיל

פרופ' דנה יגיל

מחקרה של פרופ' דנה יגיל מהחוג לשירותי אנוש פורסם השבוע באתר THE MARKER. ממצאי המחקר מראים שהדרך לשירות לקוחות מיטבי עוברת דרך סגנון המנהיגות של המנהל הממונה, כלומר שככל שהמנהל דואג לרווחת עובדיו ומעצים אותם תוך שיתוף פעולה ביניהם, כך העובדים רואים את הלקוח במרכז העשייה שלהם, מתוך מוטיבציה לספק את צרכיו ולהשביע את רצונו.

מחקר בתחום הגרונטולוגיה

מחקר בתחום הגרונטולוגיה

במחקר שערכה רבאב אבו־אלהיג'א, דוקטורנטית בחוג לגרונטולוגיה בהנחייתם פרופ' יובל פלגי ראש החוג ופרופ' סימון שמאי צורי מהחוג לפסיכולוגיה נמצא כי השתתפות בפעילות חברתית מעודדת קרבה וסנכרון בינאישי ועשויה לשפר את הכישורים החברתיים, להעלות את רמת האוקסיטוצין בגוף ולהקטין את תחושת הבדידות. ממצאי המחקר פורסמו באתר ובעיתון הארץ.

ראיון ברשת ב' עם פרופ' רחל לב ויזל

פרופ' רחל לב ויזל

פרופ' רחל לב ויזל, ראש מרכז המחקר על שם אמילי סגול בבית הספר לטיפול באמצעות אומנויות, התראיינה השבוע לכאן רשת ב' בנושא ילדים ותקיפות מיניות. פרופ' לב-ויזל דיברה על ממצאי המחקר אותו ערכה לפני מספר שנים, שהיה הגדול ביותר שנערך בארץ מסוגו, כשעל פי תוצאותיו הקשות: 20% מהבנים וכ-18% מהבנות מעידים כי נפלו קורבן לתקיפה מינית. פרופ' לב ויזל ציינה כי פחות מעשרה אחוזים מהילדים מדווחים על הפגיעה.

ראיון לעיתון "לאישה"

ד"ר קרן אור חן

ד"ר קרן אור-חן מבית הספר לעבודה סוציאלית התראיינה לעיתון "לאישה" על הרגלי ואופי שינה ועל הדרך לשינה בריאה. בנוסף, היא התראיינה בגלי צה"ל על בחירות ולחץ, "אנשים שנמצאים באי וודאות נמצאים בלחץ מכיוון שהם אינם יכולים לכמת את מרכיבי האי ודאות למודל הרציונלי כפי שהם שואפים לעשות".

פרופ' דניאל שפרלינג

פרופ' דניאל שפרלינג

פרופ' דניאל שפרלינג מהחוג לסיעוד הציג את ספרו החדש באוניברסיטת גוטינגן (גרמניה) ובאוניברסיטת ציריך (שוויץ). הספר, שהתפרסם בהוצאת אוניברסיטת אוקספורד, עוסק בתיירות התאבדות, דהיינו התופעה לפיה אנשים עוזבים את מדינתם כדי לקבל סיוע להתאבדות במקום בו הדבר חוקי. חיבור מקורי זה זכה לתשומת לב מיוחדת על-ידי חוקרים מתחום הביואתיקה והמשפט וכן קלינאים שעובדים בבתי החולים האוניברסיטאיים, במיוחד רופאים פליאטיביים, פסיכיאטריים, אונקולוגיים ועוד.

כנס "הפריפריה במרכז"

מאיה נגב בכנסת

ד"ר מיה נגב מביה"ס לבריאות הציבור הציגה השתתפה בכנס "הפריפריה במרכז" שערך מרכז המחקר והמידע של הכנסת והציגה מחקר, שנערך בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה העברית, בנוגע להשלכות של רעידת אדמה הרסנית בישראל. "רעידת אדמה הרסנית תתרחש בישראל, וצפויים אלפי הרוגים. אנחנו לא יכולים לדעת מתי הרעידה תתרחש, אבל ניתן להיערך אליה. הרוב המוחלט של ההרוגים צפוי להיות מקריסת מבנים. כיום המדינה לא נותנת מענה לחיזוק מבנים בפריפריה, שיישובים רבים בה הם במקרה באיזורים הכי רגישים לרעידות אדמה. יותר מזה, המענה היחיד שהמדינה נותנת הוא תמ"א 38, שישימה רק באיזור המרכז, וגם היא תרמה לחיזוק של רק כ2% מהמבנים בסיכון עד היום", אמרה.

מחקר חדש של פרופ' תמר שוחט

פרופ' תמר שוחט

אחיות בתי חולים סובלות מאינסומניה (נדודי שינה) וממצב רוח ירוד בשיעורים גבוהים יותר מאשר האוכלוסייה הכללית, כך עולה ממחקר חדש של פרופ' תמר שוחט מהחוג לסיעוד והדוקטורנטית כוכב בן הרוש, אחות ראשית ברמב"ם, שנתוניו יוצגו בכנס משותף לפקולטה למדעי הרווחה והבריאות והקריה הרפואית רמב"ם ופורסמו בהרחבה באתר WALLA. "במחקרים שנערכו בעבר נמצא כי ישנו קשר הדוק בין אינסומניה ודיכאון או מצב רוח ירוד, אולם מרביתם בתחום העבודה במשמרות חקרו את התופעות הללו בנפרד", אמרה פרופ' שוחט.

כנס מטעם הארגון האסייתי לאוריינות בריאותית בווייטנאם

כנס מטעם הארגון האסייתי לאוריינות בריאותית בווייטנאם

פרופ' דיאן לוין-זמיר מבית הספר לבריאות הציבור הוזמנה להשתתף בכנס מטעם הארגון האסייתי לאוריינות בריאותית בווייטנאם, שם הרצתה על אוריינות בריאותית דיגיטלית. בעקבות הכנס התקיימה מסיבת עיתונאים בנושא ואף פורסמה אודותיו כתבה בתקשורת הווייטנאמית.